Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutăm Şef Contabil pentru clientul nostru care activează în domeniul Construcţiilor Civile şi Industriale, fiind lider pe piaţa din Maramureş pe acest segment de piaţă. Responsabilităţi : -organizează, îndrumă, conduce, controlează şi răspunde de desfaşurarea în mod eficient a activităţilor financiar-contabile a societăţii, în conformitate cu dispoziţiile legale în vigoare; -organizează şi coordonează controlul financiar preventiv; -răspunde de stabilirea corecta a documentelor care se întocmesc şi de circuitul lor în cadrul societăţii; -asigură şi răspunde de îndeplinirea la termen a obligaţiilor societăţii faţă de bugetul statului şi terţi, în conformitate cu dispoziţiile legale in vigoare; -urmăreşte înregistrarea şi plata facturilor de la furnizori, a avansurilor plătite; -calculează şi înregistrează în contabilitate impozitul pe profit al societăţii; -ţine evidenţa contabilă a debitorilor şi creditorilor societăţii; -verifică extrasele de cont bancare; -întocmeşte situaţiile fiscale, declaraţiile fiscale şi registrele fiscale ale societăţii; -întocmeşte situaţiile statistice periodice obligatorii pentru Institutul Naţional de Statistică; -ţine evidenţa contabilă a cheltuielilor şi veniturilor societăţii; -efectuează analiza financiar – contabilă; -întocmeşte bilantul contabil al societăţii cu anexele aferente. Avantaje -mediu de lucru plăcut; -salariu motivant; -posibilitatea de a lucra într-o companie lider pe piaţa de activitate. Aşteptăm cu drag CV-ul dumneavoastră la adresa iar pentru întrebăm vă stăm la dispoziţie!

Cerinte

Pentru a face parte din echipă, e nevoie să îndeplineşti următoarele cerinţe: -10 ani de experienţă în funcţia de contabil şef; -permisde conducere, categoria B; -studii superioare; -constituie un avantaj - experienţa într-o societate cu obiect de activitate de construcţii civile şi industriale; -nu e obligatoriu atestatul de expert contabil.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja