Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este o companie cu capital italian, avand ca principal obiect de activitate productia de cablaje electrice pentru industria automotive. Compania este unul dintre producatorii importanti de acest tip din tara, iar produsele sunt destinate exclusiv pietei externe. Responsabilitati: - Raspunde de organizarea locului de munca in concordanta cu tehnologiile de fabricatie lansate - Ia masurile necesare pentru valorificarea optima a fortei de munca - Organizeaza activitatea conform normelor de munca existente si fortei de munca disponibile - Se asigura, prin interventii preventive ca materia prima, materialele necesare, energia, SDV-istica si documentatia tehnica sunt suficiente pentru desfasurarea optima a activitatii - Raspunde de mentinerea in functionare, la parametrii normali, a utilajelor si instalatiilor - Colaboreaza cu factorii responsabili la reorganizarea fluxurilor de productie sau la implementarea de fluxuri noi - Urmareste operativ la nivelul locului de munca respectarea programului de productie si termenelor limita - Asigura corelarea actiunii diverselor formatii spre finalizarea la timp si in conditii optime de calitate a produselor, urmarind totodata evolutia realizarii produselor din programul de fabricatie - Informeaza zilnic Seful de Productie asupra realizarilor zilei precedente, ridicand totodata preventiv probleme care ar putea perturba bunul mers al activitatii formatiei din subordine - Cunoaste documentatia SMQ si a sistemului Calitatii aplicabila punctului de lucru, iar in urmarirea productiei utilizeaza formularele impuse de Sistemul Calitatii - Raspunde de predarea ritmica a produselor executate - Cunoaste si respecta normele de SSM si PSI conform legislatiei in vigoare - Raspunde de aplicarea normelor de protectia muncii, a instructiunilor de lucru pentru evitarea accidentelor de munca si prevenirea imbolnavirilor profesionale si de instruirea personalului in aceste norme - Respecta regulile de acces in societate - Raspunde de utilizarea completa a timpului de munca de catre intreg personalul subordonat - Tine evidenta realizarilor de productie a fiecarui subordonat, asigura retribuirea personalului in deplina corelare cu regulamentul de salarizare in vigoare - Elaboreaza graficul concediilor de odihna si raspunde de respectarea acestuia - Colaboreaza cu departamentul de resurse umane in toate problemele specifice

Cerinte

Cerinte: - Studii medii sau superioare in domeniul tehnic - Experienta in posturi similare de minim 2 ani (in domeniul injectie mase plastice) - Cunoasterea limbii engleze sau italiene la nivel mediu - Capacitate de redactare in scris a rapoartelor

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja