Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul constructiilor civile, cautam un Sef Santier. Responsabilitati: • Elaborarea, implementarea, actualizarea, modificarea, difuzarea si respectarea documentelor sistemului calitatii specifice activitatii compartimentului; • Efectuarea instructajului pentru personalul din subordine pe linia SSM, conform sistemului integrat si pastrare fise de instructaj; • Elaborarea si efectuarea fiselor de post ale salariatilor din subordine; • Evaluarea periodica a activitatii persoanelor din subordine; • Primirea ordinului de incepere a lucrarilor si transmiterea la sefii punctelor de lucru; • Raspunderea de pregatirea si realizarea planului operativ atat fizic cat si valoric; • Raspunderea de solutionarea neconformitatilor, a defectelor aparute in faza de executie numai pe baza solutiilor stabilite de proiectanti si cu acceptul beneficiarilor; • Controlarea calitatii materialelor puse in opera pe baza certificatelor de calitate (conformitate), modului de gestionare a acestor materiale, a calitatii lucrarilor executate de echipele specializate si de subantreprize, transmitand sefului punctului de lucru masurile ce se impun pentru imbunatatirea activitatii si urmareste realizarea lor; • Verificarea inventarelor materialelor nepuse in opera la lucrari intocmite de conducatorii punctelor de lucru si le transmiterea sub semnatura biroului de contabilitate; • Intocmirea graficelor detaliate de executie conform cu termenele contractului si care stau la baza activitatii conducerii punctului de lucru.

Cerinte

• Studii superioare in domeniul constructiilor; • Cunostinte de specialitate în domeniul construcţiilor si a standardelor si normativelor in vigoare; • Experienta anterioara pe un post similar de minim 3 ani; • Cunostinte de utilizare PC, pachetul Office, cunostinte de limba engleza.

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja