Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Raspunde de reglarea masinilor unelte cu comanda numerica; • Introduce programele in baza de date a masinii; • Anunta orice modificare facuta in programul NC (codul G al masinii,sau inlocuire de scule) persoanei responsabile din biroul de productie; • Asigura sdv-urile necesare urmatoarelor repere ce urmeaza a intra in productie; • Urmareste repartizarea lucrarile pentru fiecare operator la masini unelte cu comanda numerica din subordine si supravegheaza executia ritmica a sarcinilor ce-i revin; • Verifica executarea pieselor conform desenelor de executie; • Colaboreaza cu departamentul de calitate in vederea asigurarii calitatii reperelor executate; • Verifica functionarea corecta a masinilor unelte si ia masuri pentru mentinerea lor in stare buna de functionare, precum si calitatea sdv-urilor utilizate in procesul de productie; • Opreste executarea operatiilor si a fabricatiei in cazul unor abateri de la normele de calitate; • Asigura rezolvarea urgentelor aparute in timpul programului de lucru;

Cerinte

Candidatul ideal - Experienta de lucru pe masinile CNC: strunguri, centre de prelucrare; - Cunostinte tehnice, tehnologii de fabricatie; - Experienta in organizarea si planificarea productiei; - Abilitati de coordonare echipa, experienta de lucru cu oamenii; - Abilitati organizatorice; - Disponibilitate de a lucra în 2 schimburi;

2 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai