Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Profilul candidatului: • Studii superioare finalizate in domeniul informaticii / Inginerie Industrială • Cunostinte SAP , modulele SAP FS-BP, SAP CML,SAP BCA, SAP CMS, SAP LM, SAP DM • Cel puțin patru ani de experiență in proiecte din sectorul bancar și / sau de formare în sectorul bancar • Cunostinte tehnice în domeniul bancar • Orientare catre clienti si piata din domeniu • Abilitati analitice si de comunicare • Cunostinte foarte bune de limba germana si engleza In calitate de Consultant principal experienta in managementul proiectelor SAP Core Banking, în achiziționarea cu succes a proiectelor SAP Core Banking, experiență profesională și tehnică în soluțiile SAP

Cerinte

Responsabilitati: • Suport pentru companiile din sectorul financiar, punerea în aplicare, optimizarea și îmbunătățirea modulelor bancare de bază SAP orientate pe servicii • Consilierea clientilor in probleme profesionale, organizatorice și IT , pregătirea documentelor necesare (schite soluție, tehnice și concepte IT, template-uri ) • Analiza proceselor de afaceri, IT existente, integrare de componente SAP la cerințele clienților, migrația de baze de date, testarea și dezvoltarea acestora • Interactionarea directa cu clientul • Consultant Principal - achizitionarea de noi proiecte, dezvoltarea portofoliului de clienti

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja