Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Analiza și proiectarea soluțiilor de securitate pentru a satisface cerințele clienților. Acest rol se concentrează pe pregătirea clienților pentru a gestiona eficient incidentele de securitate cibernetică, precum și ocazional furnizarea de servicii de consultanță clienților care se confruntă cu aceste incidente. Candidatul de succes va avea experiență în dezvoltarea și gestionarea capabilităților de reacție la incidente, desfășurarea de cursuri de formare, exerciții și ateliere de lucru și va fi familiarizat cu tactici, tehnici și proceduri utilizate în mod obișnuit de către actorii de amenințare.

Cerinte

– Absolvenți ai facultății de profil – Cunoștințe bune de limba engleză sau germană – Experiență de cel puțin 3 ani în domeniul IT – Cunoștințe bune în rețele de infrastuctură (Topologie Switch, Layer 2/Layer 3) – Cunoștințe solide în virtualizare (VMware VCP) – Cunoștințe de Monitoring Systems – Înțelegerea vulnerabilităților și a instrumentelor utilizate pentru a descoperi și analiza vulnerabilitățile Salariu conform experienței și calificărilor.

5 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai