Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Business Activ Consult Recruteaza Senior Consultant IT pentru Germania NU SE PERCEPE NICI UN COMISION PENTRU GASIREA UNUI LOC DE MUNCA Locatia: Munchen- Bavaria, Germania Descrierea postului:  Consultanta de specialitate si suport pentru clientii nostri in implementarea si integrarea de sisteme IT in toate fazele  Analiza si proiectare conceptuala  Dezvoltare independenta si punerea in aplicare a subiectelor metodologice si procedurale complexe referitoare la produsul utilizat  Analiza si optimizarea afacerilor si a proceselor IT  Interfata intre afaceri si IT  Colaborare cu echipe interdisciplinare si internationale  Responsabilitate pentru proiect si/ sau echipa (in functie de comanda)  Rulea si educarea Consultantilor mai tineri (Junior) Oferta:  Responsabilitate personala pentru activitati in proiecte cu o echipa tanara, foarte motivata  Munca interesanta si diversificata  Oportunitate excelenta de dezvoltare pe termen lung in cadrul companiei  Instruiri periodice si certificari pentru a sprijini dezvoltarea personala  Pentru aceasta pozitie, se ofera o suma minima de 60,000.00 EUR brut/an. Calificarea si experienta profesionala este in concordanta cu plata excedentara a pietei.

Cerinte

Calificari:  Studii superioare (economice) in informatica  Cel putin sapte ani de experienta in domeniul de consultanta sau intr-o companie mai mare in domeniul managementului de proiectare sau de dezvoltare software  Experienta dovedita in managementul de proiecte sau proiecte partiale si aplicarea celor mai bune practici si proceduri in managementul de proiecte  Cunostiinte aprofundate a procesului de dezvoltare software  Cunostiinte practice bune a analizelor, orientate spre obiect si proiectare, modelare si aplicarea metodologiei UML si modelare de baze de date  Experienta in asigurari sau de servicii financiare reprezinta un avantaj, dar nu este esentiala  Abilitati de comunicare si abilitati analitice bune  Aspect foarte bun si un nivel ridicat de orientare spre client  Nivel ridicat de angajament, independenta si spirit de echipa  Nivel avansat al limbii Germane si Engleze, alte limbi reprezinta un avantaj  Disponibilitate de a calatori in Europa pentru proiecte

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

15 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja