Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Business Activ Consult Recruteaza Senior Consultant IT pentru Germania NU SE PERCEPE NICI UN COMISION PENTRU GASIREA UNUI LOC DE MUNCA Locatia: Munchen- Bavaria, Germania Descrierea postului:  Consultanta de specialitate si suport pentru clientii nostri in implementarea si integrarea de sisteme IT in toate fazele  Analiza si proiectare conceptuala  Dezvoltare independenta si punerea in aplicare a subiectelor metodologice si procedurale complexe referitoare la produsul utilizat  Analiza si optimizarea afacerilor si a proceselor IT  Interfata intre afaceri si IT  Colaborare cu echipe interdisciplinare si internationale  Responsabilitate pentru proiect si/ sau echipa (in functie de comanda)  Rulea si educarea Consultantilor mai tineri (Junior) Oferta:  Responsabilitate personala pentru activitati in proiecte cu o echipa tanara, foarte motivata  Munca interesanta si diversificata  Oportunitate excelenta de dezvoltare pe termen lung in cadrul companiei  Instruiri periodice si certificari pentru a sprijini dezvoltarea personala  Pentru aceasta pozitie, se ofera o suma minima de 60,000.00 EUR brut/an. Calificarea si experienta profesionala este in concordanta cu plata excedentara a pietei.

Cerinte

Calificari:  Studii superioare (economice) in informatica  Cel putin sapte ani de experienta in domeniul de consultanta sau intr-o companie mai mare in domeniul managementului de proiectare sau de dezvoltare software  Experienta dovedita in managementul de proiecte sau proiecte partiale si aplicarea celor mai bune practici si proceduri in managementul de proiecte  Cunostiinte aprofundate a procesului de dezvoltare software  Cunostiinte practice bune a analizelor, orientate spre obiect si proiectare, modelare si aplicarea metodologiei UML si modelare de baze de date  Experienta in asigurari sau de servicii financiare reprezinta un avantaj, dar nu este esentiala  Abilitati de comunicare si abilitati analitice bune  Aspect foarte bun si un nivel ridicat de orientare spre client  Nivel ridicat de angajament, independenta si spirit de echipa  Nivel avansat al limbii Germane si Engleze, alte limbi reprezinta un avantaj  Disponibilitate de a calatori in Europa pentru proiecte

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

15 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai