Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ca sa fii un bun Senior Recruiter trebuie sa ai o vedere de ansamblu a echipei si a proiectelor, sa fii mereu informat de activitatea echipei, sa ai calitati de coordonare, abilitati excelente de comunicare si multitasking skills. Trebuie sa fii foarte organizat pentru a-ti putea prioritiza sarcinile atunci cand se lucreaza contratimp. Limba engleza este un alt criteriu obligatoriu pentru a putea performa in acest job. Daca te regasesti in ceea ce scrie mai sus si mai mult decat atat, ai experienta de minim 1 an pe un post similar, asteptam sa te alaturi echipei noastre. Responsabilitatile postului de Senior Recruiter din cadrul companiei Tjobs sunt impartite in 3 parti: partea de coordonare, comunicare si recrutare. Coordonare coordonarea unei echipe de 3-4 juniori recrutare delegarea sarcinilor si impartirea proiectelor catre junior recrutare verificarea juniorilor recrutare pe tot parcursul activitatii coordonarea proiectelor de recrutare pentru clienti din diverse domenii: industrie, IT, sanatate, constructii, productie, vanzari etc. efectuare unor evaluari pentru echipa de 2 ori/an participarea la sedinte zilnice cu managerul de departament si ceilalti seniori din echipa pe tema proiectelor si a problemelor aparute in departament participarea la sedinte saptamanale cu departamentele cu care se colaboreaza Comunicare pastrarea legaturii cu clientii din diferite tari precum Anglia, Olanda, Germania, Franta, etc. in vederea finalizarii proiectelor in timp util comunicarea cu celalalte deparatmente (vanzari, HR, marketing, PR, secretariat, financiar, logistica etc.) in vederea unei munci cat mai eficiente si productive comunicarea cu candidatii recrutati pentru diferite proiecte pastrarea unei comunicari bune cu managerul de departament si ceilalti seniori din echipa informarea saptamanala in scris a clientului privind statusul proiectului prin trimiterea unui raport de activitate Recrutare preluarea unui proiect nou de la departamentul vanzari clarificarea profilului prin solicitarea de informatii suplimentare intocmirea fisei postului pentru fiecare profil in parte postarea anunturilor pe diferite site-uri gasirea de modalitati de promovare offline (aici se colaboreaza strans cu echipa de marketing) analiza CV-urilor primite de la aplicanti efectuarea de search activ pentru imbogatirea bazei de date recrutarea si selectia candidatilor programarea interviurilor in functie de disponibilitatea candidatilor pregatirea ghidului de interviu si testelor specifice fiecarui post in parte sustinerea de interviuri telefonice, pe Skype sau fata in fata aplicarea de teste de limba sau legate de profil candidat si intocmirea unui raport pentru client informarea telefonica si/sau in scris a candidatilor cu privire la raspunsul final in urma interviului sustinut redactarea de CV-uri in limba romana sau engleza pentru a putea fi traduse la clienti completarea zilnica a rapoartelor cu informatii despre activitatea din ziua respectiva (KPI)

Cerinte

abilitati excelente de comunicare experienta minim 1 an pe un post similar multitasking skills vedere de ansamblu abilitati foarte bune de organizare si prioritizare calitati de leader cunostinte de limba engleza nivel avansat, cunoasterea unei alte limbi straine constituie avantaj studii superioare abilitatea de a lucra in echipa atentia la detalii cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office, Internet, etc.)

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja