Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Profilul cerut(descriere): -absolventi ai facultatii de profil (sau cursuri certificate) - experienta vasta in SharePoint ( versiunile: 2010/2013) - experienta in Sharepoint Online und Office 365 - cunostinte bune in SharePoint Server Stack(SharePoint, Project Server, Windows, SQL Server, Active Directory) - experienta in Windows und SQL- Server Administration - cunostinte in infrastuctura de baza (Netzwerk, Security, Storage) - capacitate buna pentru optimizarea sistemelor informatice - rezolvarea rapida a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii muncii - capacitate de adaptare (sowohl aus dem Inland als auch dem Ausland) -bune abilitati organizatorice -cunostinte bune de limba engleza ( nivel conversational-B2) -cunoasterea limbii germane reprezinta un mare avantaj Oferta Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor; Oportunitati de dezvoltare profesionala;

Cerinte

Ce presupune munca dumneavoastra: -instalare si Update - SharePoint farms -intocmire- powershell Skripten -configurare si monitorizare-SharePoint -configurare IIS und SSL -Performance-Analyse und Tuning- SharePoint-Server si la nivelul bazei de date -Troubleshooting - SharePoint Developer Dashboard -Enterprise Search Konfiguration, ajustare si optimare -rezolvarea problemelor aparute in administrarea workflow-ului -Bottlenecks(Nintex-Workflows) -Backup and Recovery - SharePoint

12 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai