Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Care vor fi atributiile tale? -Iti vei pune in valoare creativitatea scriind continut atractiv pentru paginile Inspire Group si ale clientilor nostri; -Vei edita, publica si modera continutul media (text, imagine, video) pentru proiectele Inspire Group, atat pe conturile din social media ale companiei, cat si in grupuri targetate, cu scopul de a consolida comunitati, in cadrul carora membrii interactioneaza cu usurinta; -Iti vei pune amprenta creativa asupra paginilor companiei si proiectelor, in cadrul fiecarei platforme, pentru a stimula vizibilitatea continutului; -Vei dezvolta strategii eficiente de promovare pe canalele de social media specifice fiecarei industrii, atat pentru proiectele Inspire, cat si pentru clientii nostri; -Atentia ta la detalii te va ajuta sa organizezi si sa urmaresti un calendar editorial cu postari care ies in evidenta pentru publicul tinta; -Vei coordona comunitatile formate, prin moderarea continutului generat de utilizatori; -Vei fi persoana care completeaza celelalte departamente de la Inspire Group (client service, sales), in vederea gestionarii imaginii din online a companiei si a proiectelor anexe. Descrierea companiei Inspire Group deține agențiile care organizează evenimentele: BuzzCamp, Business^Girls și Caravana Culturală. Este inițiatorul studiului Most Loved Employers, publisher-ul proiectelor Great|Co. și World Wide Brands și dezvoltatorul site-ului de recrutare buzzjob.ro. Cu o experiență de peste 8 ani pe piața din România, Inspire Group a strâns un portofoliu de clienți de câteva sute de corporații și branduri internaționale, dintre care Pepsi, HP, NESTLE, GSK, Xerox, EY s.a.m.d.

Cerinte

Ce vrem de la tine? - Sa fii un creativ care sa stie si care e treaba cu reach-ul, analitycs, tips &triks in social media; - Sa iti placa sa scrii si neaparat ceea ce scrii sa fie corect gramatical! - Sa detii experienta de 2 ani intr-o pozitie similara ar fi ideal; - Sa ai studii in marketing sau domenii conexe; - Proof of action: Sa ai cu ce te mandri (conturi/bloguri/site-uri gestionate sau proiecte pentru care ai lucrat); - Sa detii cunostinte solide de Microsoft Office; - Sa fii familiarizat cu Photoshop sau cu alte programe de editare vizuala; - Sa privesti multitasking-ul ca pe o provocare; - Sa fii de gasca! Ce iti oferim? - Asigurare privata de sanatate in reteaua Regina Maria; - Sediul intr-o locatie ultra-centrala; - Ocazia de a gestiona imaginea in online a celor mai frumoase proiecte de dezvoltare personala si profesionala adresate tinerilor; - Oportunitatea de a-ti pune in practica ideile “out of the box” pentru cresterea reach-ului si a engagement-ului pentru diverse comunitati; - Sansa de a face parte dintr-o echipa de oameni tineri si veseli, care prin munca lor ajuta tinerii high-potential sa „cucereasca” un loc in companiile dorite.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Facultate in curs

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja