Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Denumire pozitie: Sofer Tir International NL Tip proiect: Secondary Leasing Interviu cu angajatorul: interviu Skype Descrierea clientului: Clientul este unul din liderii pietei de transport din Olanda, cu peste 950 de soferi angajati. Este vorba de o companie serioasa, care nu are intarzieri la plati si care este recunoscuta si foarte apreciata in toata Olanda. Descriere profil: Cautam soferi cu experienta recenta de minim 2 ani in transport international, care sa execute transport cu container cisterna in tarile din Europa de Vest. Conditii salariale: intre 2000 si 2200 Euro net /luna(cu ore suplimentare si sporuri incluse) Orele suplimentare sunt platite cu 130% in timpul saptamanii si cu 150/200% in weekend-uri Salariul se plateste saptamanal in fiecare zi de joi. Zile libere: 1 sau 2 /saptamana in functie de timpul de odihna regelemntat prin legislatie. Locatia: Olanda Experienta necesara: Minim 2 ani experienta in domeniu ( pe tir sau pe camion) Cazarea in cap tractor Se transporta bunuri alimentare lichide in container cisterna in Europa de Vest . Se lucreaza 6-8 saptamani consecutive cu 1-2 saptamani libere. In prima saptamana de munca soferii beneficiaza de o instruire specifica pentru operarea in conditii de siguranta a containerului cisterna. Candidatii selectati vor beneficia de asigurarea de sanatate care se deduce din venitul lunar ( 20 Euro/saptamana) Vesta reflectorizanta si casca pusa la dispozitie de angajator Candidatii au posibilitatea sa discute impreuna cu clientul detaliile referitoare la intervalurile in care ei vor sa vina in tara. Se doreste o colaborare pe termen lung. Fara comision.

Cerinte

detinerea permisului de conducere categoriile CE detinerea unui card tahograf detinerea unui certificat de pregatire profesionala (CPC) experienta recenta si relevanta in domeniu posesia unui mijloc de transport pentru deplasarea in Olanda constituie avantaj. Pantofi de siguranta in conformitate cu normele de siguranta si protectie in munca. Limbi straine: Engleza sau Germana– nivel mediu

7 pozitii disponibile 13 persoane au aplicat deja