Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Meseria: Sofer TIR - UK Țara: England Poziții: 8 Durată contract: Nedeterminata Denumire pozitie: Sofer TIR Container Cisterna - UK Tip proiect: Mediere Descrierea clientului: Pentru o companie importanta din Marea Britanie cautam soferi TIR profesionisti. Compania desfasoara activitati de transport si livrare de produse alimentare lichide in container cisterna pe teritoriul Marii Britanii.Containerele cisterna se preiau din port si se transporta la compania destinatara doar pe teritoriul Marii Britanii. Descriere profil: Oferta se adreaseaza soferilor cu experienta in transportul international, interesati sa lucreze pentru o companie cu renume in transportul de bunuri alimentare lichide. Reprezinta o oportunitate si pentru soferii care vor sa se stabileasaca in Marea Britanie. Conditii salariale: 6.5 lire/ora net => 1400 lire/luna net (echivalent 1900 euro/luna net) extra 85 lire/saptamana pentru targhet indeplinit(echivalent 115euro/saptamana aprox 460euro/luna) Transportul in Romania cu avionul asigurat de angajator dus/intors in saptamana libera. Numarul de ore lucratoare/4 saptamani: de la 200 ore Locatia:UK Experienta necesara: minim 2 ani experienta pe o pozitie similara Responsabilitati: - transportul produselor alimentare lichide in container cisterna in Anglia - livrarea produselor alimentare catre clienti - mentinerea legaturii si a relatiilor cu clientii - trasportarea si livrarea produselor in conditii optime Alte informatii Bonus de pana la 85 lire pe saptamana, daca se indeplinesc indicatorii KPIs Programul de lucru: 6 saptamani in Anglia cu 1 saptamana acasa Transportul cu avionul asigurat de angajator dus/intors in saptamana libera. Se doarme in cap tractor Se pune la dispozitie camera sociala(masina de spalat,dus,bucatarie) in doua locatii Purfleet si Immingham. Training. Se organizeaza, periodic, intalniri cu angajatorul britanic in Romania, pentru verificarea cunostintelor profesionale, limba engleza si proba de conducere. Fara comision.

Cerinte

- experienta relevanta pe o pozitie similara, minim 2 ani - licenta ADR pt cisterna - valabila - constituie avantaj - limba engleza: nivel comunicativ - profesionalism - persoana curata si stilata/eleganta Limbi straine: engleza – nivel mediu Educatie: Studii liceale sau scoala profesionala: Competente specifice: licenta ADR pentru cisterna

8 pozitii disponibile 10 persoane au aplicat deja