Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Transportul produselor alimentare lichide in supermarketurile din tarile Benelux(Belgia, Olanda si Luxemburg) Ai un tir in custodie si vrei sa iti asiguram si comenzile de transport? Daca da, cautam Soferi de TIR cu licenta pe UE pentru transportul produselor alimentare lichide in supermarketurile din Tarile Benelux (Olanda, Belgia si Luxemburg) pentru o companie internationala cu peste 65 de ani de experienta in Europa si Rusia, cu peste 1200 unitati de cisterne si peste 400 de angajati. Candidatii cautati: firme mici sau PFA cu licenta de transport european. In cazul firmelor sa fie o persoana in firma cu atestat de coordonator transport, iar la PFA acest atestat este obligatoriu. Plata pe km este de 0,81 euro, se asigura aproximativ 10.000 km pe luna, garantati o data cu indeplinirea cerintelor (KPI). Asadar, venitul total este de aproximativ 8.100 euro pe luna, din care candidatii trebuie sa suporte urmatoarele cheltuieli: combustibilul, intretinerea TIR-ului, asigurarea, taxele salariale, eurovigneta.

Cerinte

Engeza- nivel mediu-avansat - firma (PFA, SRL sau II) cu Licenta de transport european valabila sau dispusi sa isi faca firma; - cel putin o persoana din cadrul companiei sa detina Cursul de Coordonator de Transport; - Permis de conducere: C si CE; - Licenta ADR valabila; - Buna Conduita; - Minim 2 ani – experienta recenta Se ofera training pentru candidatii potriviti. Soferii trebuie sa detina un tir cu urmatoarele caracteristici: - tir Euro 5 sau Euro 6; - compresor de aer pentru descarcarea cisternei – pt lichide alimentare; - pompa hidraulica pentru cisterna – pt lichide vascoase; - camion ADR; - greutate maxima: 7500 Kg; - rezervor maxim: 700 litri; - fara roata de rezerva; Taxele de drum pentru Franta si Germania sunt suportate de catre colaborator. Se ofera un card de motorina pentru discount la combustibil.

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja