Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Denumirea pozitiei: Sofer TIR international. Tip contract: Contract de munca pe perioada nedeterminata. Descriere companie: Companie de transport international cu sediul in Romania este subcontractor pentru un important grup multinational de transport cu sediul in Olanda. Activitatea se va desfasura in Europa de Vest: tarile Benelux, Anglia, Germania, Italia, etc. La punctul de lucru din loalitatea Holten (Olanda) exista facilitate pentru soferi cum ar fi: grup sanitar, dus, internet, bucatarie. Cazarea se va face exclusiv in camion. Salariu / beneficii: In primele 3 luni: Salariul minim (aprox 170 eur net / luna) + 45 euro diurna/zi, 1520 – 1565 euro net lunar. Dupa 3 luni: Salariul minim (aprox 170 eur net / luna) + 50 euro diurna/zi, 1670 – 1720 euro net lunar. Salariul minim se plateste in RON iar diurna in EUR. Se vor deschide 2 (doua) conturi bancare in Romania. Orar de lucru: 4 saptamani cu 1 saptamana pauza (in Romania) sau 6 saptamani cu 2 saptamani pauza. Compania va incheia pentru fiecare dintre candidatii selectati Asigurare medicala privata. Transportul: - din Romania in Olanda: Avion – din Romania spre Aeroport Dortmund de unde soferii vor fi preluati si transportati spre punctul de lucru din Holten, Olanda; - din Olanda in Romania: Avion - din Aeroport Dortmund spre Romania (la alegerea soferilor) Transfer Holten, Olanda la Dortmund asigurat de companie. Fara comision.

Cerinte

- atestat professional; - minim 1 an experienta pe Comunitate; - permis de conducere CE. Principalele sarcini: Cele clasice de Sofer de TIR international. Include si incarcare/ descarcare incidental.

3 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja