Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Interviu cu angajatorul: 25 Februarie 2015 la Targu-Mures Descrierea clientului: Clientul este unul din liderii pietei de transport din Olanda, cu peste 950 de soferi angajati. Este vorba de o companie serioasa, care nu are intarzieri la plati si care este recunoscuta si foarte apreciata in toata Olanda. Descriere profil: Cautam soferi cu experienta recenta de minim 2 ani, care sa transporte containere din cel mai mare port din Olanda Rotterdam. Se lucreaza in ture de noapte de la orele 18:00 la orele 06:00. Orele suplimentare sunt platite cu 130% in timpul saptamanii si cu 150/200% in weekend-uri Salariul poate sa varieze in functie de numarul de ore lucrate. Mai jos un exemplu concret pentru ultimele 3 saptamani: Sapt.1. € 557,03 (21,75 ore platite 100% + 14 ore platite cu 150% + 11,83 ore platite cu 200%). Sapt.2. € 362,35 (30,75 ore platite cu 100% + 8,22 ore platite cu 150%). Sapt.3. € 393,92 (23,63 ore platite cu 100% + 10,73 ore platite cu 150%). Acestea sunt sume nete dupa deducerea cazarii si a asigurarii. Locatia: Olanda Experienta necesara: Minim 2 ani experienta in domeniu ( pe tir sau pe camion) Responsabilitati: • transportul containerelor catre portul din Rotterdam fara incarcarea/descarcarea marfurilor • trasportul si livrarea containerelor in conditii optime • respectarea legislatiei rutiere

Cerinte

Cerinte • detinerea permisului de conducere categoriile CE • detinerea unui card tahograf • detinerea unui certificat de pregatire profesionala (CPC) • experienta recenta si relevanta in domeniu • posesia unui mijloc de transport pentru deplasarea la locul de munca (distanta aprox. 5- 20 km) Limbi straine: Engleza sau Germana– nivel mediu Educatie: Scoala profesionala Alte informatii: • se va conduce doar pe teritoriul Olandei • program flexibil • cazarea asigurata de catre angajator contra-cost 85 Euro/ saptamana, utilitati incluse (1 / 2 max persoane/camera) Cazarea se face in locatii diferite (vila imensa cu multe camere, sau casa cu 4 dormitoare, sau un apartament mic unde stau 2 persoane). • clientul are grija sa le faca programul in asa fel incat cei care locuiesc impreuna sa lucreze in schimburi diferite astfel incat sa aiba conditii optime de odihna. • candidatii selectati vor beneficia de asigurarea de sanatate care se deduce din venitul lunar ( 20 Euro) • candidatii au posibilitatea sa discute impreuna cu clientul detaliile referitoare la intervalurile in care ei vor sa vine in tara. E posibil ca la doua luni sa vina acasa o saptamana. • se doreste o colaborare pe termen lung. Clientul isi doreste persoane care doresc sa se relocheze in Olanda

5 pozitii disponibile 46 persoane au aplicat deja