Detalii loc de munca

Descrierea jobului

O importanta companie de logistica din Germania care are peste 1000 angajati, cauta urgent soferi de tir. Responsabilitati: transportul marfurilor pe plan local, doar in interiorul Germaniei ( zonele Augsburg/Munich) mentinerea legaturii atat cu dispecerii, cat si cu clientii companiei se vor transporta diverse marfuri, cum ar fi: materiale de constructii, hrana pentru animale de companie transportarea si livrarea marfurilor in conditii optime Oferta: conditii salariale: 1.700-1.800 euro/luna net; 2.000 euro/luna net (daca este casatorit) numarul de ore lucratoare/saptamana: 40 (se va lucra in medie 200 ore pe luna) weekendurile si turele de noapte se platesc cu +25% angajatorul ofera sprijin in gasirea unei cazari contra sumei de 150 euro/luna (camera cu 4 paturi, conditii bune)

Cerinte

experienta necesara: 2-3 ani profesionalism limbi straine: limba germana – nivel mediu educatie: scoala profesionala sau liceu fara antecedente penale sau rutiere comportament ireprosabil

3 pozitii disponibile 16 persoane au aplicat deja