Detalii loc de munca

Descrierea jobului

FARA COMISIOANE! Contracte pentru Soferi in strainatate Work Experience ofera locuri de munca soferilor profesionisti in Marea Britanie. Servicii oferite in Romania: - Toate serviciile de recrutare, intervievare si consultanta sunt oferite GRATUIT! - Asistenta in schimbarea permisului de conducere romanesc in permis de conducere britanic - Asistenta in gasirea cazarii (cazarea poate fi oferita gratuit sau contra cost de catre angajator, in fucntie de specificul fiecarei oferte) - Asistenta in ceea ce priveste transportul sau relocarea in Marea Britanie sau Irlanda - Consiliere privind orientarea si familiarizarea cu standardele si sistemele de munca din cele doua tari Servicii oferite in strainatate: - Plasamente la diferiti angajatori pe o durata de minimum 12 luni, cu posibilitatea de prelungire a contractului - Obtinerea unui statut legal in oricare dintre cele doua tari (yellow card, self employed sau Limited Company) - Asistenta in deschiderea unui cont bancar - Salarizarea, in functie de experienta si nivelul de limba engleza a fiecarui sofer in parte, este de minimum 1800 de euro/luna - Suport si consiliere pe toata durata de desfasurare a contractului - Referinte pentru continuarea si dezvoltarea carierei atat in Marea Britanie, cat si Irlanda - Sprijin pentru aducerea membrilor familiei.

Cerinte

Cerinte: - Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu - Minimum 2 ani de experienta pe pozitia de sofer profesionist - Detinerea categoriilor B, C+E - Detinerea cardului tahograf digital - Atestat ADR - Atestat transport marfa - Fara antecedente rutiere grave sau cu permisul suspendat

20 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja