Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Angajarea se face in Romania - Se transporta marfa in toata Europa - Cele mai noi si moderne camioane - Programul de lucru este de 8 saptamani pe camion si 3 saptamani concediu platit - Timpul de lucru este in conformitate cu reglementarile UE - Se lucreaza pe camion, iar timpul de odihna se face in unul din centrele speciale de odihna din Europa (Nu se doarme in cabina). Aceasta cazare este gratuita si echipata. - Primiti echipament de lucru: jacheta, vesta, incaltaminte - Se face un training la angajare - Beneficiati de asistenta tehnica 24 de ore in orice problema de serviciu Se va sustine un test de conducere pentru soferi profesionisti . TRANSPORT SI CAZARE GRATUITA!!! EXISTA TREI CATEGORII DE SOFERI: 1. Cursanti: soferul trebuie sa stie limba engleza, sa detina toate actele cerute de angajator, dar nu a mai condus cap tractor cu semiremorca sau a condus ocazional, are experienta pe tonaje mai mici, dar nu stie rute din vestul comunitatii, nu stie cum se foloseste cardul tahograf etc. Acesta va fi invatat sa parcheze, sa completeze acte, rutele etc. - Acest curs dureaza 3 saptamani in Danemarca. - Daca soferul pleaca mai repede de 5 luni dupa perioada de training i se va retine suma 1100 euro (suma platita de angajator pentru acest curs). - Dupa cursul de 3 saptamani soferul merge in echipaj. 2. Echipaj: aici se incadreaza soferul care are experienta doar in echipaj sau pe tara, se incadreaza si cei care au condus doar 3-5 luni dar, nu stiu sa parcheze bine, nu se simt siguri pe ei, acestia nu trebuie sa stie engleza. 3. Singur pe TIR: sunt cei cu experienta, acestia stiu sa faca tot, se descurca singuri. Salariu: • 1675 Euro brut/luna • 1. Cursant: 20 Euro/zi calendaristica • 2. Echipaj: 39,5 Euro/zi calendaristica • 3. Singur pe TIR: in functie de experienta si engleza minim 39,5 Euro/zi calendaristica ( in cazul in care vorbesc engleza sau rusa primesc mai multi bani) • Turele de noapte se platesc suplimentar • Biletul de avion este platit de angajator • Asigurare medicala

Cerinte

- Nu este necesara experienta, dar este obligatoriu sa treceti un test practic de condus - Respectarea timpului regulamentar de conducere/ odihna - Atitudine pozitiva si serviabila fata de client - Comportament respectuos in general - Nu este necesar sa stiti o limba straina - Limba Engleza, Franceza sau Rusa la nivel minim conversational reprezinta avantaj.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara Fara experienta

9 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja