Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Acest anunt se adreseaza soferilor profesionisti de TIR din toata tara. Angajatorul este o firma daneza cu o experienta de 35 de ani in transportul marfurilor in Europa. Actualmente, sunt peste 700 de angajati si o flota de peste 600 de masini. Pentru a primi oferta de munca detaliata, lasati chiar acum un CV actualizat! Beneficii: - salariul lunar de baza este fix (indiferent de nr. de km), negociat in functie de experiență si abilități (sunt 3 grile de salarizare pe care le veti regasi in oferta) ***salariul afisat in anunt este orientativ - sporuri la salariul de baza: 1. a sasea zi lucrata 2. fiecare saptamana lucrata in plus, peste cele 8 saptamani cat se sta pe Comunitate - cazare asigurata GRATUIT de companie (in apartamentele/casele firmei situate in diverse tari europene) - se deconteaza cheltuielile facute pentru obtinerea actelor medicale - transport: pentru primul zbor (doar dus) - compania achita integral biletul de avion; pentru urmatoarele zboruri (dus-intors) - compania plateste partial - mediu de lucru civilizat, tratament respectuos - plecari saptamanale IMPORTANT: Compania doreste sa angajeze foarte multi soferi, prin urmare va puteti anunta cunostintele (de asemenea soferi de TIR) pentru a putea candida si pleca odata cu dvs. Cu siguranta sederea intr-o tara straina este mai placuta si mai usoara daca sunteti alaturi de persoane cunoscute. Nota: Furnizand datele dvs de contact, sunteti de acord cu primirea de comunicari (prin email sau telefon) referitoare la locul de munca mentionat in acest anunț.

Cerinte

- permis de conducere C+E - certificat ADR: se poate prezenta si dupa primele 8 saptamani de munca (mai exact, in prima zi de reluare a activitatii) - cartela conducatorului auto - certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto - cunostinte minime de limba engleza sau germana sau franceza, in special cuvinte/expresii folosite in meseria de sofer ***cei cu experienta pot fi angajati fara a sustine proba practica in Romania ***cei fara experienta sau cu putina experienta trebuie sa faca dovada ca sunt buni soferi prin sustinerea unei probe practice in Romania; ulterior, acestia vor lucra in echipaj, alaturi de un sofer cu experienta din cadrul firmei, pentru o perioada scurta de pregatire (circa 2-3 saptamani) *** se pot face echipaje permanente formate din sot si sotie (in conditii stricte ce se vor discuta la telefon)

100 pozitii disponibile 62 persoane au aplicat deja