Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie europeana de transport si logistica cu o experienta de peste 25 de ani in transport complet si grupaj, cu o flota de 160 de vehicule, platforma logistica de 10.000m2 (care administreaza in permanenta 25.000tone de marfuri si 50camioane pe zi) angajeaza soferi de tir. Conditii salariale : Contract se va semna cu compania din Slovacia Salariu de baza : 320€/net Diurna zilnica 45€/zi primele 3 luni de zile, dupa primele 3 luni diurna zilnica va fi de 50€/zi iar la un an de zile 55€/zile. Perioada munca : 9saptamani lucru/3saptamani repaos. Decont deplasare (dus - intors) pana in suma de 220€. Responsabilitati: sa respecte perioadele de conducere,de odihna si de repaos; - sa se asigure de buna functionare a aparatului tahograf; - sa utilizeze corect aparatul si butonul selector si sa completeze corect foile de inregistrare-diagramele tahograf; - sa execute zilnic inspectia autovehiculului si controlul inainte de plecare in cursa precum si inspectiile tehnice periodice; - sa intrebuinteze si sa intretina autovehiculul conform parametrilor de fabricatie ai acestuia; - participa la descarcarea ,manipularea si depozitarea produselor; - sa mentina legatura cu firma si sa ia masuri pentru ca marfa sa ajunga intacta la destinatar;

Cerinte

Permis conducere categorii C+E Cartela Tahograf Certificat de Pregatire Profesionala a Conducatorului Auto Minim 3 ani experienta in transport international Cunoasterea unei limbi straine(franceza, engleza, germana) constituie avantaj Experienta walking floor si cunoasterea site-urilor ArcelorMittal constituie un avantaj

7 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja