Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Acest anunt se adreseaza soferilor profesionisti de TIR din toata tara, care doresc si pot sa inceapa munca de indata. Angajatorul este o firma daneza cu o experienta de 35 de ani in transportul marfurilor in Europa. Actualmente, sunt peste 700 de angajati si o flota de peste 600 de masini. Pentru a primi oferta de munca detaliata, lasati chiar acum un mesaj cu informatiile urmatoare: NUMELE COMPLET EMAIL TELEFON LOCALITATE DOMICILIU LIMBI STRAINE EXPERIENTA TIR IN UE: DA (ani/luni) sau NU ACTE: cu ADR / fara ADR DATA NASTERII Beneficii: - salariul lunar de baza este fix (indiferent de nr. de km), stabilit in functie de experiență si abilități - sporuri la salariul de baza: 1. a sasea zi lucrata intr-o saptamana se plateste suplimentar 2. fiecare saptamana lucrata in plus, peste cele 8 saptamani cat se sta pe Comunitate, poate fi platita suplimentar - cazare asigurata GRATUIT de companie (in apartamentele/casele firmei situate in diverse tari europene) - se deconteaza cheltuielile facute pentru obtinerea actelor medicale - transport: pentru primul zbor (doar dus) - compania achita integral biletul de avion; pentru urmatoarele zboruri (dus-intors) - compania plateste partial sau integral (in functie de vechimea angajatului in firma) - mediu de lucru civilizat, tratament respectuos - plecari saptamanale Aspectele financiare le veti regasi in oferta de munca, daca lasati datele solicitate mai sus. IMPORTANT: Compania doreste sa angajeze foarte multi soferi, prin urmare va puteti anunta cunostintele (de asemenea soferi de TIR) pentru a putea candida si pleca odata cu dvs. Cu siguranta sederea intr-o tara straina este mai placuta si mai usoara daca sunteti alaturi de persoane cunoscute. Nota: Furnizand datele dvs de contact, sunteti de acord cu primirea de comunicari (prin email sau telefon) referitoare la locul de munca mentionat in acest anunț.

Cerinte

- permis de conducere C+E - certificat ADR colete: se poate prezenta si dupa primele 8 saptamani de munca (mai exact, in prima zi de reluare a activitatii) - cartela conducatorului auto - certificat de pregatire profesionala a conducatorului auto - cunostinte minime de limba engleza sau germana sau franceza, in special cuvinte/expresii folosite in meseria de sofer ***soferii de TIR cu experienta de minimum 2 ani pe Comunitate pot fi angajati fara a sustine proba practica in Romania si pot negocia salariul de incadrare ***soferii de TIR cu putina experienta (sub 2 ani) trebuie sa faca dovada ca sunt buni soferi prin sustinerea unei probe practice in Romania; *** se pot face echipaje permanente formate din sot si sotie (in conditii stricte ce se vor discuta la telefon)

50 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja