Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- realizeaza si administreaza baze de date; - prelucreaza date brute pentru import in baze de date; - centralizeaza date si intretine aplicatiile dezvoltate intern; - face scripting in SQL si interogari baze date; - creaza si furnizeaza rapoarte SQL; - asigura suport conform cerintelor postului pentru departamentele operational si comercial; - prelucreaza diferite fisiere in excel/ csv-uri (update baza produse site); - participa activ la implementarea aplicatiilor; - creaza proceduri de lucru si instructiuni de utilizare a aplicatiilor; - intervine in solutionarea problemelor privitoare la software, hardware, retelistica; - urmareste si administreaza licentele pentru programele informatice instalate; - imbunatateste nivelul de automatizare al rapoartelor perodice; - creaza si dezvolta rapoarte pe baza de specificatii primite sau agreate impreuna cu administratorul societatii; - in conditii specifice efectuaza analiza de business pentru raportari;

Cerinte

- experienta minim 1 an in lucrul cu baze de date, MYSQL; - cunostinte fundamentale ale bazelor de date relationale; - experienta in administrare ERP si rapoarte BI (Senior ERP reprezinta un avantaj); - cunostinte in domeniul IT (operare, sisteme de operare, configurari retele de calculatoare, baze de date); - gandire analitica si sintetica, capacitate de a interpreta si a procesa corect informatiile si de a propune solutii, disciplina, punctualitate - capacitate de sinteza, analiza, atentie la detalii; - atitudine pozitiva, calma si orientata catre identificarea solutiilor; - persoana deschisa, cu abilitati de comunicare si de lucru in echipa; Beneficii Oferite - colaborare cu o echipa profesionista; - mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja