Detalii loc de munca

Descrierea jobului

alfa –Horizont angajează în Germania, la sud de Stuttgart, un specialist în MECATRONICĂ, într-o zonă pitorească în apropiere de Pădurea Neagră. Descrierea postului:  Se muncește în firmă, la asamblare de sisteme adiacente unui strung performant, magazii de material, din care se alimentează strungul.  Se montează componente mecanice și senzori electronici, din acest motiv este necesară cunoașterea ambelor domenii.  După o perioadă de 6 luni se fac deplasări însoțite, mai târziu deplasări neînsoțite la clienți, pentru depanare sau lucrări de modificare.

Cerinte

Cerințe:  Mecanic cu cunoștințe de electricitate-electronică, sau  Inginer de mecanică cu cunoștințe de electronică, sau  Inginer de electronică cu cunoștințe de mecanică.  Cunoștințe despre roboți sau PLC-sunt un avantaj  Cunoștințe de bază de limbă germană sint necesare Beneficii:  Ofertă de muncă pe perioadă nedeterminată, salarizare motivantă, suport în relocare.  Firma alfa-Horizont oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar pentru integrarea în sistemul social german.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja