Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC recrutează un Specialist Piese de Schimb pentru o companie care comercializează şi asigură servicii post-vânzare pentru o gamă largă de autovehicule. Responsabilități : • Monitorizarea comenzilor introduse de catre clienti prin portalul de piese in sistemul informatic Oracle; • Verificarea echivalentelor pentru codurile comandate de dealeri; • In cazul promotiilor si / sau discount-urilor efectuate / acordate de catre companie verifica / modifica manual discountul din sistemul de gestiune; • Verifica stocul pentru piesele comandate de dealer si analizeaza daca mai este necesara reaprovizionarea; • Cauta alternative pentru piesele care sunt comandate de catre clienti si nu sunt in stoc sau nu sunt disponibile le furnizori; • Propune comenzi de piese catre responsabilul direct; • Se asigura ca nu vor aparea rupturi de stoc datorita livrarii pieselor din stoc si necomandarea acestora; • Intocmeste raporte zilnice, saptamanale, lunare, anuale; • Furnizeaza managementului informatiile in timp util in vederea luarii deciziilor strategice; • Furnizeaza termen de livrare, pentru piesele comandate de clienti; • Monitorizeaza reperele comandate la furnizori iar in cazul reperelor indisponibile introduce reclamatii VOR si cauta alte alternative; • Suport tehnic pentru dealeri in ceea ce priveste eper-ul, starparts; • Monitorizeaza comenzile clientilor tip whoseller; • Pastreaza confidentialitatea asupra informatiilor comericiale, política comerciala, etc.;

Cerinte

Cerințe: • Studii superioare finalizate (studii superioare tehnice constituie un avantaj); • Experienta pe un post similar de cel putin 1 an; • Experienta in domeniu pieselor auto de cel putin 1 an; • Cunoasterea limba straina Engleza / Italiana – nivel mediu; • Utilizare programe de contabilitate si pachetul MS Office; • Aptitudini de calcul, de comunicare, de planificare si organizare a activitatilor specifice; • Rezistenta la stres. Beneficii: • Salariu fix; • Mediu de lucru multinational.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja