Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea jobului : • Gestionarea procesului de recrutare si selectie prin : intocmirea profilului candidatului, elaborarea si postarea anunturilor de recrutare ; • Activitati de cautare de candidati prin identificarea celei mai potrivite strategii de cautare : headhunting, cautare in diferite baze de date, recomandari interne/externe, etc ; • Sustinerea interviurilor de preselectie/selectie aferente proceselor derulate - telefonic, skype sau fata in fata; • Comunicarea feedback-urilor catre candidati ; • Prezentarea listei scurte catre manager ; • Raportarea periodica a statusului proceselor si activitatilor derulate ;

Cerinte

Cerinte: • Absolvent studii superiore (constituie avantaj Psihologie/Sociologie/Resurse Umane) ; • Experiența anterioară de minim 2 ani in activitati de recrutare si selectie pentru diverse tipuri de posturi, la diferite nivele – avantaj pozitie de conducere ; • Cunoașterea proceselor HR și abilitatea de a gestiona mai multe proiecte; • Abilitatea de a organiza si a planifica în mod eficient ; • Abilitati de a lucra in echipa, flexibilitate, rezistenta la stres; • Persoana pozitiva, autonoma si orientata către rezultate; • Cunoasterea limbii franceze la un nivel avansat (scris si vorbit) ; • Cunostinte MS Office nivel mediu (Word, Excel, Outlook); Beneficii oferite: • Pachet de compensatii si beneficii atractiv; • Mediu de lucru tanar, dinamic ;

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja