Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

- Promovează și vinde atât proactiv cât și reactiv serviciile companiei; Urmărește stadiul cererilor înregistrate și contactează clientul, atunci când e cazul, pentru a-i oferi informațiile necesare pentru semnarea contractului. - Pregăteşte informaţiile necesare procesului de negociere în vederea vânzării serviciilor companiei către clienţi, utilizând bazele de date disponibile în sistemele IT. - Identifică nevoia clienţilor potenţiali, subliniază beneficiile produselor şi serviciilor, promovează serviciile companiei. Utilizează toate informaţiile şi resursele disponibile în scopul reţinerii clienţilor în reţeaua companiei. - Identifică corect şi găseşte cele mai bune soluţii pentru client şi companie, oferă răspunsuri profesioniste, se implică activ în rezolvarea problemelor semnalate de clienţi, păstrând un ton amabil şi profesionist pe toată durata apelului. - Foloseşte corect aplicaţiile cu care lucrează, astfel încât să ofere informaţii corecte şi să înregistreze corect solicitările clienţilor.

Cerinte

Studii: - Studii medii; - Studiile universitare reprezinta un avantaj. Experienţa în muncă: - Experienta in domeniul telecomunicatiilor, in relatii cu clientii sau vânzări reprezintă un avantaj. Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi: - Cunostinte bune de operare PC – Microsoft Office, Internet Explorer, Microsoft Outlook - Abilitati de comunicare; - Orientare catre client; - Orientare catre rezultate; - Abilitati de lucru in echipa; - Initiativa si proactivitate; - Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai