Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Clientul nostru este o companie cu o experienta de peste 10 ani in domeniul HR, atat pe plan local, cat si national. Cautam o persoana cu excelente abilitati de comunicare, dornica sa lucreze intr-o echipa tanara si dinamica. Responsabilitatile postului: - Redactarea anuntului de recrutare in baza fisei de post si a specificatiilor clientului; - Postarea si promovarea anuntului de angajare; - Screening-ul preliminar al aplicatiilor primite, astfel incat persoanele selectate pentru interviu sa corespunda fisei postului si profilului candidatului din punct de vedere al calificarii profesionale, al abilitatilor si al experientei necesare; - Participarea la discutia preliminara cu angajatorul pentru conturarea si precizarea profilului psiho-profesional; - Contactarea candidatilor si programarea la interviu; - Sustinerea interviurilor si realizarea fisei de interviu; - Anuntarea candidatilor despre rezultatul final al interviului la care au participat; - Intocmirea de profile; - Oferirea de consultanta angajatorului in alegerea candidatului potrivit; - Mentinerea relatiei cu clientii, prin e-mail, telefon, intalniri de afaceri; - Negocierea contractelor; - Promovarea serviciilor companiei; - Reprezentarea companiei la evenimente de business.

Cerinte

- Studii superioare in Psihologie/Resurse Umane/Stiinte juridice/Stiinte Economice; - Experienta intr-o pozitie similara; - Cunoasterea limbii engleze este obligatorie; - Excelente abilitati de comunicare; - Cunostinte operare calculator: pachetul Microsoft Office, e-mail, etc.; - Permis de conducere categoria B. Aptitudini necesare ocuparii postului: - Persoana agreabila, prezenta business; - Dinamism, orientare catre client, proactivitate; - Excelente abilitati de negociere, organizare, coordonare, evaluare, motivare; - Excelente abilitati de comunicare orala si in scris, in limba romana si in limba engleza - Flexibilitate in gandire. Se ofera: - Salarizare atractiva; - Program de lucru: 08.00 – 16.00, Luni-Vineri; - Mediu de lucru tanar si dinamic!

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane