Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

- Realizeaza audituri SEO tehnice si de continut pentru site-urilor clientilor companiei. - Dezvolta strategii SEO in vederea cresterii vizibilitatii organice si cresterea traficului. - Face recomandari SEO si ofera sprijin clientilor in vederea implementarii acestora. - Identifica noi oprtunitati de dezvoltare a site-urilor prin activitati de keyword research amanuntit.

Cerinte

- Experienta relevanta in optimizarea si auditarea site-urilor pentru motoarele de cautare. - Este la curent cu cei mai importanti factori de on page si off page. - Experienta in utilizarea diverselor tool-uri de analiza SEO: Google Analytics, Google Search Console, Ahrefs, Majestic Seo, Screaming Frog. - Cunostinte solide de Excel. - Cunostinte medii in limbajul de programare HTML. - Familiarizat cu cele mai populare platforme web: Wordpress, Joomla, Presta Shop, Magento. - Abilitati interpersonale si de comunicare. - Stapanirea la perfectie a limbii Romane si Engleze.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai