Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam 1 Suflator in sticla ce va lucra intr-o renumita fabrica de sticla din Lyon, Franta. Clientul nostru se ocupa cu fabricarea sticlariilor pentru laboratoare, industie si sticlarii clasice. Veti lucra cu sticla borosilicata si quartz. Trebuie sa fiti apt fizic, sa aveti simt estetic, o vedere buna si plamani sanatosi pentru suflatul sticlei. Este important sa cititi si sa interpretati planuri tehnice. Calificarea in domeniu si experienta de minimum 5 ani sunt obligatorii. Se cer cunostinte de Limba Franceza la nivel Avansat. Beneficii: Ocazia de a practica meseria intr-un mediu profesional si dotat. Salarizarea de 2300 euro brut/luna. Cazarea in suma de 600 euro/luna va este oferita Gratuit. Transportul dus-intors va este decontat in suma de 130 euro/drum. Posibilitatea de prelungirea contractului in functie de performante.

Cerinte

Candidatul ideal va indeplini urmatoarele sarcini: sa dea forma produselor din sticla prin extragerea sticlei topite, suflare în forme, modelare libera cu mana; sa modeleze componente din sticla; sa preseze si sa finiseze cu mana sticla; sa imbine componente deasupra focului; sa intinda, sa contracte, sa modeleze si sa ajusteze produsul final; sa faca produse din sticla utilizate in tehnologie si la laborator(eprubete, termometre, sisteme de tuburi din sticla); sa faca produse clasice din sticla.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja