Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie importanta din Anglia, specializata in ingineria si manufactura de mare finete, cautam strungari si frezori universali. Se va lucra dupa un design/plan prestabilit, in serii mici, piese intre 0.5 si 150 Kg pe utilaje conventionale. Responsabilitati: - Operarea strungurilor manuale de la 5 - 500 mm diametru X 10 – 2500mm lungime; - Operarea frezelor cu turela sau cu cap cu unghi variabil ; - Se va lucra cu materiale precum otel, aluminiu, bronz si materiale plastice; - Operarea masinilor de rectificat ( rectificarea suprafetelor interne si externe); - Se va lucra cu tolerante intre 0.1 mm si 0.01 mm; Avantaje: Salariu net 1600-1800 Lire/luna 38 ore/saptamana + ore suplimentare Se lucreaza pe timp de zi.

Cerinte

-Experienta minima 10 ani pe o pozitie similara; -Cunostinte de operare strung / freza conventionala; -Cunostinte de desen tehnic; -Limba engleza – minim nivel conversational

1 pozitii disponibile 21 persoane au aplicat deja