Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Franta

Descrierea jobului - Franta

Optim Synchrony, cabinet de recrutare si consultanta in domeniul resurselor umane, recruteaza pentru clientul sau un operator masina comanda numerica. Descrierea companiei Situata la 10 km de orasul Cholet (regiunea Pays de la Loire) intreprinderea fabrica piese tehnice din material plastic pentru industria medicala, farmaceutica, agroalimentara, masini agricole, ambalaje, pompe, masini speciale etc. Descrierea postului Tip de contract : 1 an CDD apoi CDI Salariu: 1500 euro net/luna (cu posibilitate de evolutie) Asigurare medicala complementara Programul de lucru : 35 ore/saptamana + 4 ore suplimentare (25%) 8h-12h / 13h30-17h30 Sau program in doua ture (2*8): 5h-13h / 13h-21h Candidatul va fi acompaniat de catre un tutore in perioada de integrare in intreprindere. Responsabilitati : - Reglarea masinii pe comanda numerica conform instructiunilor de operare si a specificaţiile tehnice - Definirea mijloacelor de control si a cotelor respectand metodele si procedurile de control - Validarea piesei in conformitate cu cotele stabilite - Corectarea și ajustarea - Debavurare și curățarea pieselor produse - Realizarea si inregistrarea controlului in curs de productie - Oprirea productiei in caz de non-conformitate, urmarirea procedurii de non-conformitate si realizarea modificarilor necesare.

Cerinte

Autonomie in: - validarea conformitatii primei piese realizate si demararea productiei in serie - determinarea cotelor pentru realizarea autocontrolului si mijloacele de realizare - validarea conformitatii pieselor controlate in curs de productie Se cere : - un nivel conversational de limba franceza - experienta minim 3 ani

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai