Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru, o companie de producție a utilajelor din domeniul alimentar, caută sudor în Cluj-Napoca. Responsabilități: -are noţiuni asupra modificarii structurii metalului dupa sudare, asupra deformațiilor și tensiunilor a condițiilor de preîncălzire a pieselor; -execută lucrări de remediere prin sudură în orice poziție a elementelor și ansamblelor construcțiilor metalice complicate sau greu solicitate; -executa lucrări de încărcare prin sudură a suprafețelor uzate ale diferitelor piese ; -execută lucrări de sudura manuală a profilelor și tablelor, a flanșelor recipientelor și cazanelor, a conductelor de orice diametru din oțel carbon şi oțel inoxidabil, a coturilor, teurilor, reducțiilor și a altor piese utilizate în construcția traseelor tehnologice; -întreținerea aparatului de sudură, a echipamentelor de lucru cu care lucrează și a curățeniei la locul de muncă.

Cerinte

-recunoașterea materialelor după formă, culoare, calitate, caracteristici, marcaje; -cunoașterea legilor în vigoare privind primirea, depozitarea și eliberarea materialelor; -cunoștințe desen tehnic; -școala profesională de specialitate sau cursuri de calificare în meseria practicată; -experienţa pe un post similar reprezintă un avantaj. Oferta salarială este una atractivă.

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja