Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam 2 echipe formate fiecare din cate: 1 Sef de echipa, 3 Sudori, 1 Lacatus-Montator structuri metalice, pentru o cunoscuta companie din Franta. -sudorii trebuie sa fie calificati pe sudura cu arc electric. -se lucreaza pe tabla cutata si otel. -sefii de echipa trebuie sa coordoneze atat sudorii cat si montatorii. Se cauta persoane autonome, riguroase, organizate, dinamice si disponibile de inceperea misiunii Imediat. Beneficii: Salarizarea de 1700 euro brut/luna pentru sudori si lacatusi, iar 1900 euro brut/luna pentru sefii de echipa. Cazarea in suma de 400 euro/luna va este oferita Gratuit. Transportul va este decontat in suma de 130 euro/drum/persoana. Posibilitatea de prelungire a contractului in functie de performante.

Cerinte

Se va face montaj de silozuri si rezervoare alimentare sau hidrocarburi din carbon si otel. Sefii de echipa, pe langa atributiile pe care le au sudorii si lacatusii-montatori, se vor ocupa cu urmatoarele: -coordonarea lucrarilor in echipa ce-i este in subordine; -citirea planurilor tehnice; -impartirea sarcinilor zilnice si urmarirea finalizarii acestora; -preventia accidentelor si respectarea securitatii in munca; -transmiterea directivelor si indicatiile primite de la seful de atelier. SUDORI trebuie sa: -cunoasca foarte bune sudura cu arc electric precum si diferitele tehnici (indoire, roluire, stantare, etc.); -trebuie sa fie capabil sa faca o sudura de calitate (plata, verticala, orizontala); -asambleaza piesele din metal prin diversele procedee de fuziune; -regleaza postul de sudura; -anticipeze deformarile cauzate de ridicarea temperaturii materialului; -verifice si controleaze calitatea sudurii realizate; -stapaneasca perfect utilajele si masinile pentru sudura. Lacatusii-Montatori: -vor monta silozurile si alte structuri metalice,la indicatia sefului de echipa; -montajul se face prin sudura si prin insurubare.

10 pozitii disponibile 41 persoane au aplicat deja