Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Talent Acquisition Specialist principalele tale responsabilităţi vor fi: - Identificarea potenţialilor candidaţi în bazele de date specifice şi în social media; - Căutarea activă continuă a unor medii şi grupuri cu potenţiali noi candidaţi; - Promovarea oportunităţilor de joburi deschise în cadrul companiei; - Folosirea tehnicilor de cold calling şi diverse instrumente de social recruitment; - Elaborarea unui short-list cu potenţiali candidaţi; - Realizarea testărilor specifice posturilor (lingvistice/competenţe tehnice, etc); - Completarea rapoartelor de lucru zilnice/săptămânale; - Participarea activă la evenimente de recrutare prin realizarea de prezentări şi interviuri de recrutare, atât pentru funcţii executive, cât şi manageriale; - Follow-up cu candidaţii recrutaţi pe toată perioada formării lor profesionale; - Mentorship continuu pentru noii angajaţi.

Cerinte

Oportunitate de carieră pentru persoanele cu veleităţi de detectiv, dotate cu o extradoză de curiozitate în vederea identificării talentelor profesionale de TOP care vor integra echipa noastră. Iţi oferim posibilitatea să te specializezi în derularea proceselor de recrutare ce vizează dezvoltarea unui proiect comercial aflat în continuă expansiune! Pasiunea pentru domeniul resurselor umane este principalul criteriu de selecţie! Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (minim B2) şi limbii franceze (minim B1); - Cunoașterea unei alte limbi de circulaţie internaţională (engleză/ spaniolă/ italiană/ germană) – constituie un avantaj; - Cunoștințe de utilizare pachet Microsoft Office; - Excelente abilităţi de comunicare şi relaţionare; - Capacitate de negociere şi convingere prin persuasiune; - Proactivitate; - Autonomie; - Spirit de initiaţivă; - Implicarea activă în proiecte de voluntariat şi programe de internship în domeniul resurselor umane şi recrutare de personal, constituie un avantaj; - Disponibilitate la deplasări ocazionale în ţară şi în străinătate. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja