Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană dinamică şi motivată de sfera resurselor umane pentru a se alătura Departamentului nostru de Recrutare din Braşov, în misiunea de a deveni un Talent Acquisition Specialist de TOP! Misiune: În calitate de Talent Acquisition Specialist principalele tale responsabilităţi vor fi: - Identificarea potenţialilor candidaţi în bazele de date specifice şi în social media; - Căutarea activă continuă a unor medii şi grupuri cu potenţiali noi candidaţi; - Promovarea oportunităţilor de joburi deschise în cadrul companiei; - Folosirea tehnicilor de cold calling şi diverse instrumente de social recruitment; - Elaborarea unui short-list cu potenţialii candidaţi; - Realizarea testărilor specifice posturilor (lingvistice/competenţe); - Completarea rapoartelor de lucru zilnice/săptămânale; - Participarea activă la evenimente de recrutare prin realizarea de prezentări şi interviuri de recrutare atât pentru funcţii executive, cât şi manageriale; - Follow-up cu candidaţii recrutaţi pe toată perioada formării lor profesionale; - Mentorship continuu pentru angajaţi. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Participarea activă la evenimente de recrutare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes şi într-o expansiune permanentă; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Candidatul ideal: Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Pasiune pentru oameni şi pentru descoperirea de talente; - Excelente abilităţi de comunicare într-una din limbile: franceză/germană/rusă/spaniolă/italiană; - Bune abilităţi de comunicare, prezentare şi de convingere prin telefon; - Răbdare, curiozitate şi proactivitate. Nivel educatie: studii superioare

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja