Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: Sunteţi: Femeie/bărbat. Calculatoarele și tehnologia nu mai reprezintă un secret, aveti studii tehnice (de preferat) și o experienţă de minim 6 luni pe suport tehnic. Iubiţi limba franceză, comunicaţi la nivel avansat (B2 – C1) și vă treziţi uneori gândind cu voce tare « en français ». Iubiţi Franţa și sunteţi dispus(ă) la formări la nivel internaţional. Proactivitatea vă defineste, puteţi urmări mai multe task-uri în acelasi timp cu aceeasi rigoare și supleţe. Aveti capacitatea de a oferi suport utilizatorilor în situații de criză. Sunteţi organizat(ă), răbdator(re), și știţi să prioritizati. Sunteţi simpatic(ă) …(este și mai bine). Sunteţi descurcareţ(ă), autonom(ă), entuziast(ă) deci …sunteţi persoana perfectă și vă asteptăm în echipa de Suport Tehnic la sediul nostru din București.

Cerinte

În calitate de Tehnician Suport IT principalele tale misiuni vor fi: - Înregistrarea incidentelor, precum și a soluţiilor identificate în aplicația de gestiune a apelurilor primite; - Acordarea de sprijin și asistență tehnică (hardware si software), prin telefon, diferiților utilizatori de calculatoare din magazinele clientului; - Asigurarea controlului și restabilirea functionalității echipamentelor informatice; - Respectarea procedurilor de lucru și propunerea de proiecte de îmbunătățire a acestora. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja