Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Asigura buna functionare a echipamentelor IT ale clientului, din punct de vedere hardware si software, furnizand suport tehnic pentru problemele reclamate. - Sa realizeze lucrari complexe de instalare, intretinere si service a echipamentelor. - Sa se deplaseze la sediul clientului, pentru interventii in urma solicitarii acestora. - Sa diagnosticheze defectul in urma reclamatiei clientului. - Sa inlocuiasca componentele defecte atunci cand este posibil. - Asigura optimizarea permanenta a stocului propriu de service. - Sa intocmeasca documentatia necesara fiecarei interventii. - Sa gestioneze interventiile in functie de gradul de prioritate, stabilit de Managerul direct astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegand traseul optim pentru indeplinirea lor. - Sa se adreseze clientilor in mod respectuos si sa aiba o atitudine corespunzatoare. Sa explice clientului pe cat posibil defectiunea survenita.

Cerinte

Cunostinte de: - Instalare si configurare hardware (calculatoare, periferice) - Instalare si configurare sisteme de operare - Instalare si configurare aplicatii desktop diverse - Diagnosticare si/sau depanare hardware periferice si sisteme - Instalare si configurare aplicatii email. - Sa fie o persoana responsabila, bine organizata, care poate invata usor, cu initiativa. - Sa aiba abilitati de analiza, planificare si prioritizare a activitatilor. - Cunoaşterea limbii engleze nivel mediu/avansat. - Disponibilitate la deplasari, peste 70% din timp; - Permis de conducere cat.B - Posibilitatea de a folosi masina proprie este un avantaj. Avantaje: - Oportunitate reala pentru orice tanar care isi doreste sa se formeze si sa se dezvolte profesional intr-un ritm adecvat alaturi de o echipa cu competente profesionale deosebite; - Va colabora cu persoane cu o bogata experienta tehnica si cu un inalt grad de specializare; - Va lucra in proiecte complexe in mediul Enterprise. BENEFICII: - Pachet salarial atractiv. - Program de pregatire si integrare in companie. - Oportunităţi de dezvoltare profesională. - Laptop, telefon.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja