Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: Sunteţi : Femeie/barbat. Calculatoarele și tehnologia nu mai reprezintă un secret, aţi studiat și lucrat cel putin 6 luni in domeniul tehnic. Iubiti limba franceză, comunicati la nivel avansat și vă treziti uneori gandind cu voce tare « en français ». Iubiti Franţa și sunteţi dispus (ă) la formări la nivel internaţional. Reactivitatea vă defineste, puteţi urmari o multime de proiecte cu aceeasi rigoare și supleţe. Sunteţi organizat(ă), dedicat (ă) și stiţi să prioritizati. Sunteţi simpatic (ă) …(este și mai bine). Sunteţi descurcareţ (ă), autonom (ă), entuziast (ă) deci …sunteţi persoana perfectă și vă asteptăm în echipa de Suport Tehnic la sediul nostru din Bucuresti.

Cerinte

În calitate de Tehnician Suport IT trebuie să: - Asiguri suport tehnic utilizatorilor francezi, prin telefon sau mail - Înregistrezi incidentele, precum și soluțiile identificate în aplicația de gestiune a tichetelor primite - Coordonezi interventia suportului de nivel 2, în cazul nerezolvării incidentelor la nivel 1 - Respecţi procedurile de lucru și efectuezi rapoarte către Managerul direct. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

2 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja