Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Tehnician Suport IT în Veo, principalele tale responsabilităţi vor fi să: - Înregistrezi incidentele, precum şi soluţiile găsite în aplicaţia de gestiune a apelurilor primite (GPLI); - Acorzi sprijin şi asistenţă tehnică (hardware şi software), prin telefon, diferiţilor utilizatori de calculatoare din magazinele clientului; - Asiguri controlul şi restabilirea funcţionalităţii echipamentelor informatice. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităṭi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Candidatul ideal: Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Cunoştinţe de limba franceză - nivel avansat; - Cunoştinţe PC şi o înclinaţie evidentă spre domeniul IT; - Studiile, experienţa de lucru sau certificările corelate cu domeniul IT, reprezintă un avantaj; - Disponibilitate pentru deplasări în străinătate; - Capacitatea de a oferi suport utilizatorilor în situaţii de criză.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja