Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Tehnician Suport IT principalele tale misiuni vor fi: - Inregistrarea incidentelor, precum și a soluțiilor identificate în aplicația de gestiune a apelurilor primite; - Acordarea de sprijin și asistență tehnică (hardware si software), prin telefon, diferiților utilizatori de calculatoare din magazinele clientului; - Asigurarea controlului și restabilirea functionalității echipamentelor informatice; - Respectarea procedurilor de lucru și propunerea de proiecte de îmbunătățire a acestora. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Candidatul ideal: Căutăm o persoană autonomă, comunicativă, cu spirit de echipă și capacitate de organizare pentru a se alătura echipei de Suport Tehnic de la sediul nostru din București. Pentru reușita în această misiune este nevoie să ai: - Cunoștințe de limba franceză - nivel avansat; - Cunoștințe PC și înclinație spre domeniul IT; - Studiile, experiența de lucru sau certificările corelate cu domeniul IT reprezintă un avantaj; - Disponibilitate pentru deplasări în străinătate; - Capacitate de a oferi suport utilizatorilor în situații de criză.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja