Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam o echipa de 2 tehnicieni foraje pentru un client din Paris, Franta. Printre responsabilitatile lor se numara: -supravegherea parametrilor fluidului de foraj si tratarea acestuia cu chimicale pentru mentinerea calitatii, necesare derularii optime a procesului de forare; -executarea liniilor de circulatie a fluidului de foraj, a materialelor pulverulente, solutiilor si aditivilor necesari in vederea tratarii si conditionarii fluidului de foraj; -supravegherea functionarii sitelor vibratoare si gresarea lor atunci cand situatia o impune; -tratarea fluidului de foraj cu chimicale conform indicatiilor inginerului de fluide si urmarirea in acelasi timp nivelul de la habe; -analizarea caracteristicilor fluidului de foraj si inregistrarea datelor in documentatia aferenta; -respectarea dispozitiilor inginerului de service fluide foraj, privind adaugarea materialelor pulverurente,a solutiilor si aditivilor in circuitul de foraj; -depozitarea chimicalelor in conditii optime la bordul platformei; -respectarea normelor specifice de protectia muncii la manevrarea chimicalelor; -respectarea instructiunilor de utilizare a echipamentelor,instrumentelor si dispozitivelor si verificarea acestora - intocmirea unui raport zilnic; - intocmirea unei fise de faza la finalul fiecarei sectiuni; - elaborarea unui raport final la incheierea santierului. Beneficii: -salarizare atractiva: 2300 euro brut/luna; -transportul si cazarea sunt asigurate. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

-experienta in tara si strainatate pe un post similar; -diploma studii in domeniul chimic; -cunostinte de limba franceza de nivel mediu- avansat; -permis de conducere categoria B.

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja