Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie in continua crestere si dezvoltare cauta o persoana cu excelente abilitati de comunicare, organizata, cu spirit analitic si o vasta cultura financiara, pentru a se alatura unui proiect cu expunere internationala. Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de : - Experienta minim 5 ani in domeniul financiar, ideal intr-o companie multinationala; - Experienta de lucru in departamentul de trezorerie este considerata un avantaj ; - Cunostinte foarte bune de limba franceza si engleza (minim nivel B2) ; - Cunostinte in domenii ca fiscalitate/asigurari/finantare ; - Abilitati de negociere si prezentare excelente; - Disponibilitate la deplasari 50% din timp.

Cerinte

In calitate de Trezorier international, principalele tale misiuni vor fi : - reprezentarea societatii in relatia cu bancile internationale (negocierea facilitatilor de credit, leasing, asigurari etc. si gestionarea facilitatilor existente); - intocmirea si elaborarea de rapoarte financiare referitoare la produsele si facilitatile bancare contractate, la modalitati si riscurile surselor de finantare accesate ; - asigurarea tuturor informatiilor necesare pentru realizarea previziunilor financiare; - monitorizarea riscurilor si oportunitatilor legate de capitalul circulant si fluxul de numerar al companiilor, venind cu propuneri de actiuni de prevenire a riscurilor identificate sau/si cu propuneri de optimizare pentru indeplinirea obiectivelor financiare ale companiei ; - identificarea de noi surse de finantare si negocierea in vederea obtinerii acestora ; - propunerea unor masuri de eficientizare si organizare a fluxului de trezorerie . Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja