Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Tjobs este in cautare de tamplari navali care sa lucreze pe un santier naval in Franta. Responsabilitati: -realizarea fabricarii elementelor de design, a ramelor si a tuturor produselor care implica tehnica prelucrarii lemnului; -realizarea interiorului navei cat si la realizarea exteriorului; -izolare termica si/sau fonica; -captuseala (punerea partitiilor de-a lungul corpului navei); -fabricarea mobilierului: finisajul (rindea si raboteza), asemblarea (mandrina si masina de cepuit), modelarea, profilarea si finisajul (slefuire); -montarea la bord: ajustarea mobilierului, fixarea si integrarea aparatelor electrice; -montarea plafoanelor si a podelelor; -fabricarea puntilor (punti din tec) si a mobilierului exterior (tec sau acaju); -instalarea accesoriilor (accesorii exterioare); -fabricarea butucilor din lemn taiati dupa forma cocii; -citirea si interpretarea planurilor; -pregatirea si realizarea debitelor.

Cerinte

-cunoasterea proprietatilor fizice a diferitelor specii de lemn; -cunoasterea si respectarea regulilor de securitate; -reprezentarea mentala a lucrarii terminate in cele 3 dimensiuni ale sale; -analizarea unei lucrari si deducerea operatiunilor (utilaje) necesare pentru realizarea sa; -cunostinte de sudura; -precizie, minutiozitate, dovada de abilitate gestuala; -abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa; -diploma de tamplar. Alte informaţii: Cazare asigurata Transport Romania-Franta retur platit

5 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja