Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Fundatia pentru Promovarea Sanctiunilor Comunitare (FPSC) este o organizaţie nonprofit, nonguvernamentală, apolitică şi non-religioasă, nfiinţată de către organizaţia elveţiană Verein zur Entwicklung der Bewhrungshilfe in Osteuropa (VEBO – Asociaţia pentru Dezvoltarea Probaţiunii n Europa de Est), ca rezultat al unui Protocol ncheiat ntre aceasta şi Ministerul Justiţiei. Rolul principal al Fundaţiei constă n implementarea şi coordonarea proiectului „Ateliere de muncă n folosul comunităţii”, derulat de cele două instituţii partenere incepand cu anul 2007 pana in prezent. Oferim: - un mediu de lucru profesionist; - un salariu corespunzator responsabilitatilor asumate si in concordanta cu profilul fundatiei; - training profesional; - schimb de experienta cu profesionisti in domeniu; - posibilitatea de a dezvolta şi implementa idei noi. Puteţi trimite un Curriculum Vitae şi o scrisoare de intenţie în limba engleză pana la data de 23 mai 2014. Numai persoanele selectionate vor fi contactate in vederea programarii pentru un interviu. Pentru mai multe informatii va invitam sa accesati fpsc punct ro .

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: Căutăm o persoană: - Licenţiată în Asistenţă Socială, Pedagogie, Sociologie, Psihologie, Drept; - Cu domiciliul/reşedinţa în Timisoara; - Posesoare de cunoştinţe tehnice si operare PC; - Bună cunoscătoare de limba engleză, atât vorbit, cât şi scris; - Cu experienţă în lucrul cu persoane aflate în situaţii de risc (adulti sau minori); - Eficientă, onestă, motivată şi comunicativă. RESPONSABILITATI / BENEFICII: Responsabilitatea Managerului de Atelier este de a asigura conducerea atelierului de muncă în folosul comunităţii în conformitate cu planul, obiectivele strategice şi regulile formulate de către Directorul Executiv şi Consiliul Director al Fundaţiei. Între sarcinile principale ale Managerului de Atelier se numără: - supravegherea, asistarea şi consilierea clienţilor care execută obligaţia de muncă în folosul comunităţii în cadrul atelierului; - supravegherea procesului de dezasamblare, sortare si controlul calitatii a DEEE (deseuri de echipamente electrice si electronice) impreuna cu tehnicianul atelierului; - selecţia, managementul şi instruirea personalului angajat în atelier; - asigurarea funcţionării eficiente şi în condiţii de siguranţă a atelierului, acordarea de sprijin Directorului Executiv în chestiuni administrative, bugetare şi de control legate de managementul intern al atelierului - isi asuma responsabilitatea asupra obiectelor de inventar din patrimoniul proiectului - asigurarea unor relaţii excelente de comunicare cu partenerii locali şi cu presa; - obtinerea/reinnoirea tuturor autorizatiilor legal necesare; - se asigura de respectarea tuturor prevederilor legale din domeniul SSM si PSI pentru atelierul aflat sub conducerea sa; - realizarea sarcinilor trasate de Directorul Executiv.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja