Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Olanda

Descrierea jobului - Olanda

Clientul nostru olandez din industria aerospatiala cauta tehnician CMM (masina de masurat in coordonate) pentru efectuarea masuratorilor de inalta calitate Descriere: - responsabil pentru efectuarea masuratorilor exacte ale produselor - imbunatatirea metodelor actuale de masurare - definirea strategiei de masurare pentru produsele noi - indicarea tendintelor in rezultatele masurarilor - cautarea si comunicarea celei mai bune solutii - crearea de planuri si rapoarte de masurare - echipament de programare CMM bazat pe fisiere CAD/ CATIA - efectuarea masuratorilor de incredere si repetabile pe produse - analiza rezultatelor masuratorilor si verificarea lor conform cerintelor geometrice - imbunatatirea si testarea metodelor de masurare - operarea si calibrarea echipamentelor si dispozitivelor de masurare - optimizare prin utilizarea inspectiilor de calitate SPC

Cerinte

- licentiat intr-un invatamant tehnic sau cel putin 2 ani de experienta intr-o pozitie similara - experienta in calitate, productie sau mediu tehnic - experienta in masuratori CMM - experienta in masuratori 3D, Leica este de preferat - cunoasterea metodelor de masurare geometrice - experienta in interpretarea desenului tehnic - cunoasterea tolerantei dimensionale si pozitionale - cunostinte de analiza statistica - cunoasterea si efectuarea de gage R/R - MS office, CAD (Catia sau Pro/ Engineer) si PCDMIS - vorbirea limba engleza la nivel avansat Se ofera: - un loc de munca interesant, provocator si motivant intr-un mediu in plina crestere si inovator - mediu de lucru deschis, orientat pe plan international - munca full-time cu contract legal in Olanda - Asigurare colectiva, care acopera asigurarea medicala si spitalizare - In caz de cerinta va oferim cazare - In timpul sederii in Olanda, in caz de necesitate este posibilitatea de a adresa unui coordinator

1 pozitii disponibile 10 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai