Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Executa verificari vizuale (prin sondaj) a componentelor la receptie confirm cu specificatiile Asigura si documenteaza calitatea din productie prin verificari verificari zilnice – zona mecanica; verificari in diferite faza de process; verificari in zona de impachetare si asista la inspectiile finale (FFI) Atinge obiectivele operationale de asigurarea calitatii contribuind cu informatii, analize si evaluari la planurile de actiuni; pregatind si completand planuri de actiuni; implementand standardele de calitate; identificand si rezolvand problem de calitate; Asigura ca procesele de asamblare, testare si impachetare corespund standardelor de calitate Utilizeaza abilitatile tehnice pentru a analiza problemele cu materialele sau procesele si lucreaza impreuna cu Inginerul si Liderul de Calitate si alti participant in stabilirea de actiuni corective eficiente Inregistreaza in sistemele definite rezultatele de la inspectiile de calitate Inregistreaza, trimite si urmareste componentele suspecte si care au fost trimise la furnizori Pregateste rapoarte de verificare, validare si activitati de imbunatatire, obiective si planuri de actiuni Asista si executa audituri interne Instruieste personalul implicat in procese.

Cerinte

Candidatul ideal Minim liceu tehnic, preferabil specializare Electrician Cunostinte desen tehnic Intelegerea schemelor electrice Cunostinte MS Office (excel / word / PPT etc) si Oracle este un avantaj Engleze nivel mediu Cunsotinte de Asigurarea Calitatii, Imbunatatire Procese, Analiza Informatiei, Excelente abilitati de comunicare verbala, de a impartasi informatia, atentie la detalii

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai