Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

Daca ai experienţa de minim 1 an in utilizarea urmatoarelor software-uri :AutoCAD, AutoCAD MEP, MagiCAD pe AutoCAD si/sau Revit MEP avem un Job care ar putea sa te intereseze. Creeaza si editeaza planuri si schite conform standardelor si procedurilor specifice; Executa cu acuratete si la timp planuri si modele in CAD si BIM conform termenelor de predare;Indeplineste sarcinile (cerintele) privind activitatea de desen CAD, primite de la Ingineri si de la Tehnicienii de CAD Superiori ; Produce sectiuni/programe/scheme ce rezulta din planuri; Se asigura ca planurile sunt emisesi arhivate intr-o maniera adecvata; Transformarea planurilor din AutoCAD in alte formate precum DWF&PDF. Verificarea documentatiei incluzand si nelimitandu-se la memorii tehnice, planuri, prezentari; Imbunatatirea experientei si adaptarea la evolutia curenta in domeniul tehnic. Identificarea imbunătătirilor (acolo unde este cazul) pentru a spori valoarea serviciiloroferite de catre WSP clientilor; Se asigura ca se respecta normele de Sanatate si Securitate in toate domeniile (departamentele) de activitate din cadrul companiei; Furnizeaza Sefului Direct situatii periodice privind activitateasa incluzand anumite riscuri si preocupari legate de aceasta; Participa si contribuie la sedintele din cadrul departamentului, atunci cand este solicitat Contribuie la strategia de lucru a departamentului incluzand sustinerea strategiei de continuitatate a desfasurarii activitatii companiei; Se asigura ca sunt indeplinite cerintele Sistemului de Calitate; Completeaza pontajele la termenele stabilite; Acorda feedback privind oportunitatile de dezvoltare si promovare a afacerii; Indeplineste alte sarcini conform solicitarilor adresate de catre Seful de Departament. Beneficii: Salariu 2200-2700 Net in functie de experienta Posibilitate de avansare; Bonus de relocare; Asigurare medicala; Traininguri interne; Overtime compensat prin bani/ timp liber; Bonus anual; Mic dejun asigurat de companie in fiecare zi de vineri.

Cerinte

- Diploma de Inginer (Licenta in Ingineria Instalatiilor Mecanice-HVAC si/sau Sanitare/Constructii sau domeniul similar sau student in ultimii doi ani) - Experienţa de minim 1 an in utilizarea urmatoarelor software-uri :AutoCAD, AutoCAD MEP, MagiCAD pe AutoCAD si/sau Revit MEP Demonstreaza abilitate de executare desene(planuri, sectiuni & detalii) din schitele executate de catre ingineri; Cunostinte avansate privind softurile AutoCAD software (versiunea 2010 si de mai sus) incluzand X-Refs, Blocks, Layers,Model Space & Layout, Viewports, Pen Setting files, Plotting si toate utilizarile AutoCAD; Bune cunostintetehnice indomeniulde proiectare respectiv; Experienta in utilizarea Microsoft Office; Familiarizat cuactivitateadindomeniul LAN; Aptitudini de comunicare eficienta atât în scris câtși verbal; Rezistenta la stres; Organizarea eficienta a timpului de lucru. Sa fie onest(cinstit) si demn de incredere; Sa fie respectuos; Sa aibacunostintedecultura,safieo persoana cu constiinta si sensibila; Sa fie flexibil;

7 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja