Detalii loc de munca

Descrierea jobului

A&M West Jobs – agenție de resurse umane, asistă o companie de frig industrial și comercial, din Timisoara, specializată în proiectarea, instalarea și punerea în funcțiune a sistemelor frigorifice, în procesul de recrutare și selecție pentru pozițiile - TEHNICIAN INSTALAȚII , cu experiență în domeniul instalațiilor frigorifice si de climatizare. Descrierea jobului: - Proiectează, asistat de computer, sisteme frigorifice şi de climatizare, determină necesarul de frig şi de climatizare al unei incinte; - Cunoaşte noţiuni avansate de desen tehnic, redactează şi interpretează documentaţia tehnică de realizare a produselor; - Are o cunoaştere temeinică a sistemelor frigorifice şi de climatizare, atât din punct de vedere constructiv cât şi în ceea ce priveşte funcţionarea; - Planifică şi urmăreşte realizarea producţiei; - Planifică şi urmăreşte montajul, punerea în funcţiune şi exploatarea sistemelor frigorifice şi de climatizare; - Organizează şi asigură cu materiale, semifabricate şi SDV-uri locul de muncă; - Asigură şi verifică existenţa tuturor materialelor necesare (consumabile – lichide de ungere, lichide de răcire, agenţi frigorifici- piese de schimb, AMC-uri) şi corectitudinea calităţii/cantităţii necesare în conformitate cu documentaţia primită; - Coordonează şi verifică activităţile muncitorilor calificaţi pe care îi are în subordine pe anumite sarcini de lucru; - Are atribuţii legate de respectarea normelor de prevenire a riscurilor profesionale, de respectare a regulilor de protecţia mediului, de acţionare în situaţii de urgenţă; - Dezvoltarea și întreținerea instalațiilor frigorifice, de climatizare și/sau termice, sanitare și gaze; - Diagnosticarea și remedierea/înlocuirea instalațiilor defectuoase; - Punerea în funcție și verificarea utiilajelor frigorifice, termice și sanitare; - Efectuarea activitățiilor de reparare și mentenanță ale echipamentelor folosite pentru alimentarea cu apă, canalizare, gaze naturale și cele termice.

Cerinte

Candidatul ideal: - EXPERIENȚĂ în domeniu OBLIGATORIE, - Studii superioare (domeniul tehnic), - Cursuri/ Autorizatie AGFR, ANRE, - Bun organizator, cinstit și corect, - Permis de conducere categoria B, - Atitudine pozitivă, spirit de echipă, - Cunoștințe în operare PC – constituie un avantaj, - Dispus la deplasări, muncă pe șantier, - Rezistent la stres, - Fără cazier.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 2 - 3 ani

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja