Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie franceza, activa in domeniul industriei de petrol si gaze, cautam tehnician instrumentatie-automatizari. Perioada misiunii - nedeterminata Data de start - ianuarie 2015 Locatia - Franta Responsabilitati: - realizarea de studii pentru planuri de instalare - planuri de cablare / sisteme de conexiuni externe si clasificari - scheme de depanare - analize functionale de automatizare - definire de instrumente - gestiunea bazei de date a instrumentatiei

Cerinte

Cerinte - tehnician autonom cu experienta recenta minim 3-5 ani - cunostinte de limba engleza tehnic la nivel avansat - cunostinte de limba franceza la nivel conversational - cunostinte polivalente in domeniul instrumentatiei si al controlului de comanda - utilizarea programelor Office - cunoasterea programului AUTOCAD - mobilitate Educatie - diploma universitatea de tehnologie in inginerie electrica Competente specifice Constituie avantaj: - cunoasterea bazelor de date SPI, S4I, AVEVA Instrumentation - cunoasterea programului TELECOM naval Conditii salariale - intre 10.5 si 13 euro brut / ora Numarul de ore lucratoare/saptamana: 35 Se asigura cazarea si transportul

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

6 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja