Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam 1 Tehnician Intretinere si Reparatii Matrite, pentru un important producator de mase plastice din Oarja - Judetul Arges. Daca sunteti in cautarea unui job pe perioada nedeterminata, cu o salarizarea avantajoasa si un program flexibil de lucru, asteptam CV-ul dumneavoastra. Beneficii: Salarizarea este negociabila, in functie de experienta profesionala. Programul de lucru este de 8h/ zi, in ture de la 07.00 - 15.00/ 15.00 - 23.00/ 23.00 - 07.00. Posibilitatea de a lucra intr-un mediu de lucru placut si profesionist.

Cerinte

Cautam o persoana serioasa care sa se implice in munca pe care o face. Experienta in domeniu de minimum 1 an este necesara. Studiile tehnice finalizate nu trebuie sa lipseasca. Persoana selectata va: -fi responsabil de intretinerea si repararea matritelor de injectie mase plastice; -face distinctie intre matrite cu canale calde si cele cu canale reci; -intelege rolul si dinamica elementelor mobile ale unei matrite; -intelege rolul aplicarii unor tratamente termice pentru anumite suprafete metalice si utilizarea de -metale moi pentru anumite elemente; -identifica, in functie de defectul de pe piesa, zona unde matrita este afectata; -efectua lustruirea si polish-area suprafetelor care necesita aplicarea unor astfel de procedee; -repara si curata canalele de aerisire; -asigura optimizarea si deblocarea sistemelor de racire; -asigura suport la intretinerea si repararea echipamentelor; -opereaza aparatura, echipamentele și sculele de mana.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja